Vi jämför primära och sekundära marknadsplatser. Priserna kan vara högre eller lägre än nominellt värde.

Spelschema Fotbolls-EM 2016

Spelschema för sommarens mästerskap i Frankrike, Sverige spelar alltså sina gruppspelsmatcher den 13:e, 17:e och 22:a juni.

Grupp A:
 
10/6 21.00: Frankrike- Rumänien (Stade de France, Saint-Denis)
11/6 15.00: Albanien-Schweiz (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
15/6 18.00: Rumänien-Schweiz (Parc des Princes, Paris)
15/6 21.00: Frankrike-Albanien (Stade Vélodrome, Marseille)
19/6 21.00: Schweiz-Frankrike (Stade Pierre Mauroy, Lille)
19/6 21.00: Rumänien-Albanien (Stade de Lyon, Lyon)

Grupp B:
 
11/6 18.00: Wales-Slovakien (Stade de Bordeaux, Bordeaux)
11/6 21.00: England-Ryssland (Stade Vélodrome, Marseille)
15/6 15.00: Ryssland-Slovakien (Stade Pierre Mauroy, Lille)
16/6 15.00: England-Wales (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
20/6 21.00: Ryssland-Wales (Stadium de Toulouse, Toulouse)
20/6 21.00: Slovakien-England (Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne)
 
Grupp C:
 
12/6 18.00: Polen-Nordirland (Stade de Nice, Nice)
12/6 21.00: Tyskland-Ukraina (Stade Pierre Mauroy, Lille)
16/6 18.00: Ukraina-Nordirland (Stade de Lyon, Lyon)
16/6 21.00: Tyskland-Polen (Stade de France, Saint-Denis)
21/6 18.00: Ukraina-Polen (Stade Vélodrome, Marseille)
21/6 18.00: Nordirland-Tyskland (Parc des Princes, Paris)

Grupp D:
 
12/6 15.00: Turkiet-Kroatien (Parc des Princes, Paris)
13/6 15.00: Spanien-Tjeckien (Stadium de Toulouse, Toulouse)
17/6 18.00: Tjeckien-Kroatien (Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne)
17/6 21.00: Spanien-Turkiet (Stade de Nice, Nice)
21/6 21.00: Tjeckien-Turkiet (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
21/6 21.00: Kroatien-Spanien (Stade de Bordeaux, Bordeaux)
 
Grupp E:
 
13/6 18.00: Irland-Sverige (Stade de France, Saint-Denis)
13/6 21.00: Belgien-Italien (Stade de Lyon, Lyon)
17/6 15.00: Italien-Sverige (Stadium de Toulouse, Toulouse)
18/6 15.00: Belgien-Irland (Stade de Bordeaux, Bordeaux)
22/6 21.00: Italien-Irland (Stade Pierre Mauroy, Lille)
22/6 21.00: Sverige-Belgien (Stade de Nice, Nice)
 
Grupp F:
 
14/6 18.00: Österrike-Ungern (Stade de Bordeaux, Bordeaux)
14/6 21.00: Portugal-Island (Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne)
18/6 18.00: Island-Ungern (Stade Vélodrome, Marseille)
18/6 21.00: Portugal-Österrike (Parc des Princes, Paris)
22/6 18.00: Island-Österrike (Stade de France, Saint-Denis)
22/6 18.00: Ungern-Portugal (Stade de Lyon, Lyon)
 
Slutspelet:
 
Sextondelsfinaler:
 
25/6 15.00: (Match 37) 2A-2C (Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne)
25/6 18.00: (Match 38) 1B-3A/C/D (Parc des Princes, Paris)
25/6 21.00: (Match 39) 1D-3B/E/F (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
26/6 15.00: (Match 40) 1A-3C/D/E (Stade de Lyon, Lyon)
26/6 18.00: (Match 41) 1C-3A/B/F (Stade Pierre Mauroy, Lille)
26/6 21.00: (Match 42) 1F-2E (Stadium de Toulouse, Toulouse)
27/6 18.00: (Match 43) 1E-2D (Stade de France, Saint-Denis)
27/6 21.00: (Match 44) 2B-2F (Stade de Nice, Nice)
 
De två bästa lagen i varje grupp, samt de fyra bästa treorna, går vidare till slutspel.
 
Kvartsfinaler:
 
30/6 21.00: (Match 45) Segrare match 37-Segrare match 39 (Stade Vélodrome, Marseille)
1/7 21.00: (Match 46) Segrare match 38-Segrare match 42 (Stade Pierre Mauroy, Lille)
2/7 21.00: (Match 47) Segrare match 41-Segrare match 43 (Stade de Bordeaux, Bordeaux)
3/7 21.00: (Match 48) Segrare match 40-Segrare match 44 (Stade de France, Saint-Denis)
 
Semifinaler:
 
6/7 21.00: (Match 49) Segrare match 45-Segrare match 46 (Stade de Lyon, Lyon)
7/7 21.00: (Match 50) Segrare match 47-Segrare match 48 (Stade Vélodrome, Marseille)
 
Final:
 
10/7 21.00: Segrare match 49-Segrare match 50 (Stade de France, Saint-Denis)